Šachový klub Považské Podhradie

Turnaj jednotlivcov v rapid šachu.

Systém: švajčiarsky systém, 9 kôl, 2x45min. + 10 sek. bonus.
Termín: posledný prázdninový víkend – piatok, sobota, nedeľa.
Miesto: Rekreačné zariadenie Priedhorie

Turnaj vznikov v roku 1997 ako prebor Považského Podhradia. Postupne sa ho začali zúčastňovať aj hráči iných klubov čím nadobudol charakter Openu.  Od roku 2003 je organizovaný v Rekreačnom zariadení na Priedhorí. Hlavný turnaj je sprevádzaný inými športovými aktivitami pre deti aj dospelých. Vyvrcholením je večerná opekačka v sobotu večer.

 

Aktuálny turnaj - Rok 2017 -20. ročník

Status: registrácia

Dátum: 1.9.2017 – 3.9.2017                           Propozície:  pdfOpen2017.pdf       Prepozície:  pdfproppriedhorie2017.pdf

Registrovaní hráči/ Výsledky: http://chess-results.com/Tnr286851.aspx?lan=4

Fotogaléria: 

 

Rok 2016 - 19. ročník

Status: Ukončený.

Dátum: 2.9.2016 – 4.9.2016                           Propozície:   pdfOpen2016.pdf       Prepozície:  pdfproppriedhorie2016.pdf

Výsledky: http://chess-results.com/Tnr227778.aspx?lan=4

Fotogaléria: http://pmspotter.rajce.idnes.cz/19.Open_Povazske_Podhradie_2016

Článok pre SŠZ:

Open Považské Podhradie.

Posledný prázdninový týždeň je tradičným termínom pre trojdňový šachový turnaj, ktorý organizuje Šachový klub Považské Podhradie. Rekreačné zariadenie chaty na Priedhorí v náručí Strážovských hôr privítalo už po 19 krát šachistov z blízkeho i vzdialenejšieho  okolia. Turnaja sa zúčastnilo 42 hráčov. Turnaj sa hrá švajčiarsky systémom na 9 kôl, tempom jedna hodina na partiu a hráča. Aj teraz bol turnaj započítavaný do FIDE rapid, čo kladie zvýšené nároky na prácu organizátorov, aby sa splnili podmienky pre registráciu turnaja.

Okolie chaty na Priedhorí je ako stvorené pre športové aktivity, čo pri krásnom počasí využili ako dospelí, tak mládežnícki účastníci turnaja.

            Okrem šachového turnaja bol pripravený bohatý sprievodný program, tentoraz venovaný tematike Jánošíka a zbojníckej družiny. Preto deti hľadali zbojnícky poklad, hádzali hrachom do vedierka a preskakovali oheň. Dospelí si zahrali petang o Jánošíkovo tuhô, víťazi turnaja dostali valašky. V špeciálnej kategórii najhoršieho účastníka (najhoršie umiestnenie voči nasadeniu) „zvíťazil“ nemenovaný šachista z Trenčína. Cenou v tejto kategórii bol oceľový hák za účelom zavesenia na šibenicu. Žiaľ objednaní drábi neprišli, a tak si hák odniesol domov aj s fľaštičkou tuhého.

Táborák s opekačkou v sobotu večer bol okoreneným ako vždy ľudovým zabávačom Vasilom Bačinským, ktorý chŕlil jeden vtip sa za druhým a tak o dobrú zábavu nebola núdza.

            Víťazom turnaja sa stal Peter Bombek z Šks Dubnica nad Váhom  so ziskom 7,5 bodu. Minuloročný víťaz, Peter Švaňa z  Kysuckého Nového Mesta skončil druhý (7 bodov) a teda si vzájomne vymenili poradie z minulého roku. Na treťom mieste sa umiestnil Miloš Blažek z ŠK Trenčín – 6 bodov.

Turnaj bol súčasne majstrovstvom trenčianskeho kraja v rapid šachu a tak Peter Bombek sa stal aj majstrom trenčianskeho kraja.

            V juniorskej kategórii sa na prvom mieste  umiestnil Jakub Bielik (Šk Považské Podhradie) pred Jankou Šošovičkovou z Novej Dubnice a Jakubom Zahorčekom z ŠK Považské Podhradie.

            Nasledujúci rok to bude okrúhly 20-ty ročník, preto organizátori chystajú už teraz prekvapenia. Určite si trochu zaspomíname, ale najmä sa tešíme na dobrú náladu, ktorá je vždy na tomto turnaji.  

Open2016

Víťazi turnaja. Zľava Švaňa, Bombek, Blažek.

 

 

 

Rok 2015 - 18. ročník

Status: ukončený

Dátum: 28.8.2015 – 30.8.2015                           Propozície:pdfOpen2015.pdf           Prepozície: pdfOpen2015fz.pdf

Výsledky: http://chess-results.com/Tnr180470.aspx?lan=4

Fotogaléria: http://pmspotter.rajce.idnes.cz/18.Open_Povazske_Podhradie_2015/

 

Článok pre SŠZ:

Open Považské Podhradie – rekordná účasť.

           

Rekordná účasť 51 hráčov a plne obsadené rekreačné zariadenie chaty na Priedhorí charakterizovali 18-ty ročník Openu Považské Podhradie v rapid šachu. Turnaj sa hrá švajčiarsky systémom na 9 kôl, tempom jedna hodina na partiu a hráča a trvá tri dni – už tradične v posledný víkend prázdnin. Aj teraz bol turnaj započítavaný do FIDE rapid, čo kladie zvýšené nároky na prácu organizátorov, aby sa splnili podmienky pre registráciu turnaja.

Turnaj bol súčasne majstrovstvom trenčianskeho kraja v rapid šachu. O sile turnaja svedčí fakt, že prvých 11 hráčov malo FIDE ELO vyššie ako 2000.

            V turnaji si mali majú možnosť zmerať svoje sily s dospelými aj mládežníci do 15 rokov. A vôbec sa nestratili, veď víťazka kategórie do 15 rokov (Sofia Nadzamová) obsadila celkovo 17. miesto.  

            Okrem šachového turnaja bol pripravený bohatý sprievodný program, tentoraz venovaný tematike indiánov. Preto deti hľadali indiánsky poklad na Striebornom jazere. Žiaľ kvôli veľkej horúčave Strieborné jazero vyschlo a tak museli deti hľadať v blízkom okolí chaty na Priedhorí. Dospelí si zahrali petang o ohnivú vodu. ŠK Považské Podhradie skúša kombinovať šach s novou aktivitou – slacklinom. Natiahnutý popruh medzi stromami zaujal najmä deti, na ktoré dohliadala odborníčka na slackline – Miška Capková.

Táborák s opekačkou v sobotu večer bol okoreneným ako vždy ľudovým zabávačom Vasilom Bačinským, ktorý chŕlil jeden vtip sa za druhým a tak o dobrú zábavu nebola núdza.

            Víťazom turnaja sa stal Peter Švaňa z Kysuckého Nového Mesta so ziskom 7,5  bodu. Minuloročný víťaz – Peter Bombek z Šks Dubnica nad Váhom skončil tesne druhý so 6,5 bodmi. Taký istý počet bodov, ale horšie pomocné hodnotenie mal tretí v poradí Ján Brhel opäť z Kysuckého Nového Mesta.

Majstrom trenčianskeho kraja v rapid šachu sa teda stal samozrejme Peter Bombek.

            V juniorskej kategórii sa na prvom mieste  umiestnila spomínaná Sofia Nadzamová z TJ Slávia Košice pred Jakubom Bielikom (Šk Považské Podhradie) a Danielom Turancom z Šk Rajec..

            Tešíme sa na budúci rok – chata je opäť objednaná na posledný prázdninový víkend. Sprievodný program bude venovaný jánošíkovskej tematike. Takže sa bude hľadať zbojnícky poklad a dospelí budú hrať o nejakú tú frndžalicu ...

Peter Bielik

Výsledky na chess-results: http://chess-results.com/tnr180470.aspx?lan=4&art=1&wi=821

Fotogaléria: http://pmspotter.rajce.idnes.cz/18.Open_Povazske_Podhradie_2015/

Fotografia víťazov turnaja zľava Brhel, Švaňa, Bombek

Open2015

 Víťazi turnaja. Zľava Brhel, Švaňa, Bombek.